.

.

Реман 74-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2004-БМВ

Реман 74-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2004-БМВ

DEN 415.84

Количината на стоката
Това е достапна

Кардоне Преработените Сензори За Масовен Проток на Воздух (МАФС) прецизно ги следат излезните кривини На О. Е. и одржуваат специфични толеранции за да обезбедат точни отчитувања на алатките за скенирање за правилно функционирање. 100% повторното лемење на критичните компоненти обезбедува супериорни електрични врски, ги елиминира наизменичните дефекти и го продолжува животниот век на производот. Со Кардоне Масовни Сензори За Проток на Воздух (МАФС), можете да очекувате непречени перформанси на возилото. Апликација за возило : бмв 545и 2005-04, 645ци 2005-04, 745и 2005-04, 745ли 2005-04, Х5 2006-04. 100% повторно лемење на критичните компоненти обезбедува супериорни електрични врски, без наизменични дефекти и подолг век на траење на производот. Рутините за валидација на возилото на автомобилот обезбедуваат модулите да ги исполнуваат сите барања за форма, вклопување, издржливост и перформанси. Сите модули се 100% тестирани со автоматизирана компјутерска опрема за тестирање за да се обезбеди целосна функционалност и сигурност. Нашите сензори прецизно ги следат излезните кривини На О. Е. и одржуваат толеранции на спецификации за да обезбедат точни повратни информации за системот за управување со контролата на моторот на возилото. Компонентите се оценети за да се справат со бараните температурни варијации за оптимална сигурност во секоја средина. Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото. Нашиот процес на преработка е погоден за земјата, бидејќи ја намалува енергијата и суровината потребни за да се направи нов дел за 80%. Ое Референца : YR3 Z3 A733 AA.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата