.

.

Трговска марка ликовна уметност „Црвена и жолта Дахлија цвет“ платно уметност од Курт Шафер

Трговска марка ликовна уметност „Црвена и жолта Дахлија цвет“ платно уметност од Курт Шафер

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Курт Шаферсебјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има живописна црвена дахлија со ленти од жолта боја. Истакнати бои : Црвено, црно, вино, портокалово, зелен Курт Шафер е самоук фотограф уште од 13 години. Тој продолжува да ја учи ликовната уметност на фотографијата, особено во ова фантастично дигитално доба. Иако Курт не манипулира со својата ликовна фотографија, дигиталното подобрување е вредна алатка во неговиот бизнис. Тој наведува дека ако тој направил нешто во својата работа, би било да изгледа повеќе како што беше кога ја направи оригиналната фотографија. Loveубовта на Курт кон земјата ја храни својата фотографска креативност и ја дефинира како негова вистинска форма на терапија. Кога фотографирате луѓе, фаќањето на природата во неговите субјекти е намерата на Курт и што се обидува да го направи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописна црвена дахлија со ленти од жолта боја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата