.

.

Idyllwild Cedar Cedar Solid Top Acoustic Electric Guitar со приемник за пикап на Fishman и торба за свирка

Idyllwild Cedar Cedar Solid Top Acoustic Electric Guitar со приемник за пикап на Fishman и торба за свирка

DEN 799.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уживајте во светлата проекција на цврст кедар со идилвилд ™ Cedar Solid Top Acoustic Electric Electric! Нашите солидни гитари нудат ниво на игра што се наоѓа само на гитари кои чинат 400 до 500 долари или повеќе. Monoprice Idyllwild Cedar Solid Top Acoustic Electric Electric Guitar со приемник за пикап на Fishman и торба за свирка : Цврст врв : Цврсти гитари на горниот дел нудат побогат звук со поголем динамичен опсег од ламинат или врвови. Ова значи дека високите фреквенции звучат послатки и ниските фреквенции се поцелосни. Fishman Isys+ Pick Up : Системот за пикап Fishman ISYS+ обезбедува топол, природен тон, додека вградениот хроматски приемник гарантира дека секогаш сте во склад и звучите најдобро. Заштита : Торбата со тешка свирка со дебелина од 10 мм ја штити вашата гитара од нуркање и гребење додека патувате.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата