.

.

Трговска марка ликовна уметност „Есенска афинитет I“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

Трговска марка ликовна уметност „Есенска афинитет I“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Jamesејмс Wienssubject : Пејзаж-апелатиј : Модерниот Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Есенска афинитет I“ платно уметност од Jamesејмс Виенс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата