.

.

Трговска марка ликовна уметност „Дома слатка домашна шема“ платно уметност со фабрикана уметност

Трговска марка ликовна уметност „Дома слатка домашна шема“ платно уметност со фабрикана уметност

DEN 478.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Зафатен Art Subject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шема на бели куќи на сина позадина. Никогаш не сум помислил на себеси како "уметник ".. Јас сум само гал што се забавувам играјќи со парчиња хартија и боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Модел на бели куќи на сина позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата