.

.

Сет за замав за деца од мини -дете, деца со слободно играње, бело

Сет за замав за деца од мини -дете, деца со слободно играње, бело

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Барате забавен нов подарок за време на игра за вашиот мал ползител? Нашиот хонорарен сет за замав е прекрасна опција што може лесно да се постави во која било просторија. Кога ќе го обезбедите вашето бебе на удобно занишано седиште и нежно го тресете, подгответе се да го видите нивниот изненаден и воодушевен израз. Сертифициран HDPE материјал : Нашиот сет за замав за бебиња е конструиран со овластен HDPE материјал, осигурувајќи дека е нетоксичен и безбеден за здравјето на вашето бебе. Целокупната структура е засилена за дополнителна издржливост и сетот за замав, исто така, ги исполнува стандардите за заштита на животната средина, обезбедувајќи безбедно искуство дома за вашето малечко . Практично замав : привлечете го вниманието на вашето бебе со овој шармантен сет за замав што обезбедува единствена перспектива на Светот со нежно движење. Покрај тоа, сетот за замав му помага на вашето бебе да развие подобро чувство за рамнотежа и да ги унапреди своите моторни вештини за да се подготват за жива и активна иднина . целосно прилагодени : Miniyam Swing Set е мал по големина и може да се совпадне со многу други производи за играње на деца, како што се детски огради, слајдови, кошаркарски обрачи и сл. Изградете игралиште за вашето малечко во вашиот дом чекор по чекор! Додадете различни мали парчиња мебел за нив на различни возрасти додека растат . Лесно поставување : Овој симпатичен сет за замав за бебиња може да се собере во само неколку едноставни чекори. Може да задржи до 121 фунти. Севкупни димензии : 36 '' x 18.5 '' x 44.4 ''. Спецификации Вид на производот : Заматено седиште / Замачкување. Боја : сива / бела боја. Тип на занишано седиште : замав на корпа. Материјал : пластика. Детали за материјалот : HDPE. Тип на конструкција на дрво : Нема дрво. Препорака на возрасна група : 6 до 12 месеци; 12 до 24 месеци; 2 до 3 години; 3 до 4 години ;. Потребни се сидра/влогови : Не. Вклучени се нишалки : Да. Материјал за седиште во примарен замав : пластика. Тип на суспензија на замав : ланец. Вклучен број на нишалки : 1. Вклучени типови замав : 3-точка корпа за бебиња. Капацитет на тежина по замав : 121 lb. Помаза за ланец : Бр. Вкупно позиции за замав : 1. Локација : Внатрешна / надворешна употреба. Грижа на производот : Избришете чиста со сува крпа. Наведете и одобрена употреба на добавувачот : станбена употреба. Издржлив и нетоксичен HDPE материјал. Безбеден и стабилен замав за вежбање и рамнотежа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата