.

.

Нексен Вингвард Спорт Зима 215 60Р 96Х Патничка Гума

Нексен Вингвард Спорт Зима 215 60Р 96Х Патничка Гума

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Nexen Winguard Sport 2 215/60 R17 96 HOVERVIEWDesigned за употреба на автомобили ориентирани кон перформансите, Winguard Sport 2 Од Nexen е зимска гума без навртки која користи мулти-шипки со висока густина за да ги подобри перформансите на стисокот и сопирањето на ледените и снежните патишта. Насочената шема на шарите ги подобрува перформансите на влечење и свиоци на снежните и сувите патишта, а големите жлебови На Winguard Sport 2 ја испуштаат водата, кашеста маса и снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајниран за употреба на автомобили ориентирани кон перформанси во зимски временски услови. Поддржана Од Вкупната Гаранција За Покривање На Нексен, која вклучува 36 Месеци Помош На Патот. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во тешки зимски временски услови. Изграден со големи, широки жлебови кои испуштаат вода, кашест снег и снег од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Дизајниран со мулти-шипки со висока густина кои ги зголемуваат перформансите на држење и сопирање на ледените и снежните патишта, а исто така го намалуваат нерамномерното абење за подолг век на траење. Насочената шема на шарите ги подобрува можностите за влечење и свиоци на суви и снежни патишта. Одговара : 2016 Џип Отпадник Зората На Правдата 2014-15 Нисан Нечесните СВ 2019-22 Тојота Ц-ХР ЛЕ 2007 Бмв Х3 3.0 си 2017-22 Нисан Непријателските Спорт СВ 2015 Џип Отпадник Северна 2022 Тојота Корола Крст XLE 2018 Џип Отпадник Ширина 2004-06 bmw x3 2.5 I 2019-21 Jeep Отпадник Upland 2008 BMW X3 3.0 i 2023 honda HR-V EX-L 2010 CHRYSLER sebring lx 2022 џип отпадник Ширина 2016 fiat 500x Trekking Плус 2010 Bmw X3 Xdrive28i 2009 Bmw X3 Xdrive30i 2002-06 MAZDA Mpv Es 2017-18 Fiat 500x Trekking 2023 lexus ux250h F SPORT СЕРИЈА 2 2019-21 FIAT 500x trekking плус 2023 Toyota Corolla Cross Хибрид s 2022 Fiat 500x Трекинг И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата