.

.

Авангардна Арктичка Канџа WXI Зимска P225 60R 103T XL Патничка Гума

Авангардна Арктичка Канџа WXI Зимска P225 60R 103T XL Патничка Гума

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Авангардна Арктичка Канџа WXI P225/60 R17 103 T Xloverviewvangward ' S ARCTIC claw WXI е зимска гума со навртки која е наменета за употреба на купеа, седани, Кув и некои пикап камиони. Широките жлебови и повеќекратните шипки работат заедно за да ја подобрат влечната сила во снегот и кашеста маса, а оптимизираниот дизајн на АРКТИЧКАТА Канџа WXI ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Карактеристики широки жлебови на шарите и густа шема на шипки кои ја подобруваат влечната сила во снегот и кашеста маса. Претходно дупчат за лесно монтирање на метални столпчиња во екстремни зимски временски услови. Го носи симболот На Трите Врвни Планински Снегулки што означува индустриски стандард за зимско влечење. Гумената формулација е дизајнирана да остане на температури под замрзнување за постојано влечење и перформанси. Достапно во широк спектар на големини за различни фитинзи. КАКО и сите зимски гуми, VANGUARD ARCTIC claw WXI не треба да се користи на температури над 45 Степени F. Дизајниран За употреба на купеа, седани, CUVs и некои пикап камиони во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано под 45 степени Целзиусови. Може да се закачи со столпчиња, каде што е дозволено, за дополнително влечење во тежок мраз, кашест снег и снег. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во тешки зимски временски услови. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде qui.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата