.

.

Форселенд Кунимото-Ф Х Т Автопат 255 60Р 106х Лесен Камион Гума Одговара: 2002-Мерцедес-Бенц Мл База, 2003-Мерцедес-Бенц Мл База

Форселенд Кунимото-Ф Х Т Автопат 255 60Р 106х Лесен Камион Гума Одговара: 2002-Мерцедес-Бенц Мл База, 2003-Мерцедес-Бенц Мл

DEN 1521.44

Количината на стоката
Това е достапна

Forceland Kunimoto - F36 H/T 255/60 R17 106 HOVERVIEWDesigned за употреба на лесни камиони и Теренци, Forceland Kunimoto-F36 H/T е теренска гума за автопат што користи густо пиење за да го зголеми стисокот. Четири широки жлебови ја исфрлаат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта, а оптимизираниот дизајн На Кунимото-Ф36 Х/Т ја подобрува удобноста при возењето за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци кои често возат по автопат. Изграден со густо пиење што создава дополнителни рабови за гризење за да се подобри зафатот и перформансите во суви, влажни и лесни зимски временски услови. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците на патот за да создаде тивко, удобно возење. Карактеристики четири широки жлебови кои ја принудуваат водата да излезе од гумата за да ја подобрат влечната сила на влажните патишта. Големина : 255/60Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата