.

.

Тешки Големи Топ Плоча Полиуретан На Леано Железо Вртливата Тркалце Во собата на w 6 2 Зелени Тркала-Вклучува Вртливата w Страна Lck Сопирачки И Болт На Swvl Lcks - 4800lbs Вкуп

Тешки Големи Топ Плоча Полиуретан На Леано Железо Вртливата Тркалце Во собата на w 6 2 Зелени Тркала-Вклучува Вртливата w Страна

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Списокот е за сет од четири (4) Серии На Сервисни Тркала #35 вртливи тркалца со 6" дијаметар за 2" широк полиуретан на тркала од леано железо со странични сопирачки за заклучување и завртки на вртливи брави способни да издржат вкупна тежина од 4.800 килограми. (1.200 фунти. по тркалце). Кога барате сигурно и издржливо решение за средни и тешки проекти, размислете За Серијата На Сервис Рицинус 35 полиуретан на метални тркала. Серијата За Сервисирање #35 е идеална за ракување со материјали, колички, опрема и проекти за продавници. Полиуретанската шара што не означува, не се нарушува работи особено добро на тврди површини како што се бетон, плочка и дрво, додека тркалото на металното јадро се спротивставува на потешки оптоварувања со стабилна и сигурна ролна. Ситно изработени со двојни топчести лежишта термички обработени патеки, овие разноврсни тркалца се идеални за широк спектар на апликации, како што се кукли, камиони на платформа, магацински колички и товарни терминали. Или обезбедете непречено и сигурно возење за колички за услуги за храна, колички за домаќинство во хотели и индустриска и комерцијална опрема. Дури и колички за гипс картон, колички за заварување и колички за ѕидни панели ќе бидат подготвени да се тркалаат На Серијата 35, одржувајќи ве да се движите напред. Овие Услуги Рициново Серија #35 Полиуретан На леано Железо тркалца нудат различни големини на тркала и висини на монтирање : 4" Тркало : 5-5/8" висина на монтирање; 5 "тркало : 6-1/2" висина на монтирање; 6 "тркало : 7-1/2" висина на монтирање; 8 "тркало : 9-1/2" висина на монтирање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата