.

.

Саундтракот На Браќата Блуз

Саундтракот На Браќата Блуз

DEN 138.88

Количината на стоката
Това е достапна

Сертифицирана Платина ОД РИАА (2/98). Стрип актерите Џон Белуши и Дан Ајкројд добија многу флак за нивните Браќа блуз штик најмногу за албумите, а не за саканиот класичен филм од 1980 година. Но треба да им се даде заслуга за изложување на многу луѓе вклучувајќи го и овој рецензент на музиката на блузот И Р но, филмот беше објавен Од Универзал, а нејзината матична компанија, МЦА, помина на саундтракот. Римејкот за тркалање На "Дај Ми Малку Љубов" На Групата Спенсер Дејвис беше хит, со аранжман забележлив за делот за рогови што ја заменува работата на татнежот на стив Винвуд. Реј Чарлс добро се забавува со "Тресете Пердув Од Опашката", а му помагаат Џејк и Елвуд Блуз (Белуши и Ајкројд, соодветно). Насловната страница На "Секој Треба некој Да Сака" На Соломон Бурк е многу забавна, благодарение на одличниот севкупен raам и молскавичниот сценски рап На елвуд, додека Јамеѕејмс Браун и Пречесниот Хор Јамеѕејмс Кливленд обезбедуваат експлозија на евангелска музика на "Старо Обележје."Мислењето" на арета Френклин е експлозивно, а "Мини Мочер" На Каб Каловеј е итро неодолив. Чарлс, Браун, Френклин и Каловеј имаат мали улоги во филмот, но сепак Има и Џон Ли Хукер, но тој не е претставен овде. - Брет Адамс ,vи .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата