.

.

Сумитомо Мраз Работ Зима 215 60Р 96Т Патничка Гума

Сумитомо Мраз Работ Зима 215 60Р 96Т Патничка Гума

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Сумитомо Мраз Работ 215/60 R17 96 TOVERVIEWA зимска гума, Sumitomo Мраз Работ е наменета за употреба на купеа, седани, CUVs, Теренци, И minivans и карактеристики широк и назабени жлебови во рамките на шарата кои го подобруваат зафат на снежните патишта, а исто така принудувајќи мраз и кашест снег надвор од гумата. 3Д назабено пиење каснува на патот за подобро држење, а триаголните централни блокови на шарите на Ледениот Раб го зголемуваат отпечатокот на гумата за да ја зголемат стабилноста и перформансите на ракувањето. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња во зимски временски услови. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во умерени до тешки зимски временски услови. Може да се закачи со tsmi #12 или 13 столпчиња, во зависност од големината на гумата, за дополнително држење на ледените и снежните патишта каде што е дозволено. Изграден со широки и назабени канали за газење кои го зголемуваат држењето на снежните патишта и го принудуваат кашест снег и мраз од гумата. Триаголните централни блокови на шарите ставаат повеќе гума на патот за да го подобрат ракувањето и стабилноста. Дизајниран СО 3д назабени шипки кои гризат на патот за да го зголемат стисокот. Оптимизираната дистрибуција на обетка ги подобрува можностите за изведба кога гумата е закачена со столпчиња. Големина : 215/60Р17. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата