.

.

Квинсррече-Операција: Миндкриминал [ Лпс] - Винил

Квинсррече-Операција: Миндкриминал [ Лпс] - Винил

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Операција : Mindcrime [2 LP] Операција : Mindcrime се смета за еден од најголемите концептни метални албуми на сите времиња. 3-тиот албум на бендот, првично објавен Во Мај 1988 година, се базира на Ники, наркоман кој се опоравува, кој се разочарува од корумпираното општество и се приклучува на револуционерна група за атентат врз политички лидери. Оваа нова верзија беше ремастерирана Во Студиото Опатија Роуд и ги собира сите достапни снимки за да ја раскаже приказната за овој извонреден албум на 2 Лп. Квинсррече-Операција : Миндкриминал [2 Лпс] - Винил Издавачка Куќа : Капитол. Музички Жанр : Посебен Интерес.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата