.

.

За Buick Lacrosse 2,4 L AC Компресор w A C Посува-Buyautoparts

За Buick Lacrosse 2,4 L AC Компресор w A C Посува-Buyautoparts

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Овој Основен КОМПЛЕТ ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 2 парчиња вклучува сосема нов компресор за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА и нов акумулатор/посува.Овој комплет вклучува сосема нов Компресор ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА кој е дизајниран и произведен за да го замени оригиналниот компресор од вашето возило. Компресорот вклучува нова претходно инсталирана спојка, серпентина и макара за лесна инсталација - нема потреба од отстранување и повторна употреба на склопот на спојката од вашиот стар компресор.Нашите КОМПРЕСОРИ и компоненти за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА се направени да траат користејќи само најквалитетни материјали и прецизно производство. Сите делови во овој комплет гарантирано ќе се вклопат и функционираат без модификации.Нашата гаранција бара замена на акумулаторот за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА/посува бидејќи од долгогодишно искуство знаеме дека неуспехот да се замени акумулаторот/посувата КОГА ќе се отвори СИСТЕМОТ ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА речиси секогаш ќе резултира со предвремено откажување на компресорот. Како еден од најголемите добавувачи на автомобилски делови во светот, на нашите делови секојдневно им веруваат механичарите и сопствениците на возила ширум светот. Овој Комплет Компресор И Компоненти За Климатизација Е произведен и тестиран според најстрогите стандарди за автомобили и камиони ЗА ое за неспоредливи перформанси. Изграден за сопственост без проблеми и 100% визуелно прегледан и тестиран квалитет, Овој Комплет Компресор И Компоненти За Климатизација е поддржан од нашата 100% гаранција за задоволство. Гарантирано Точно Вклопување за лесна инсталација. 100% СОСЕМА НОВ, премиум ISO/TS 16949 квалитет-тестиран за исполнување или надминување на спецификациите НА OEM. Дизајниран за супериорна издржливост, поддржан од една година, гаранција За неограничена километража изберете : 2011 БУИК ЛАКРОС CXL 4 Цил 2.4 Земјиште повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата