.

.

Уметноста на платното на Викторија Барнс настрана II “

Уметноста на платното на Викторија Барнс настрана II “

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Викторија Barnessubject : Transport Style : Nautical Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на гроздобер брод со мапа како позадина. Истакнати бои : бела, сива, зелена со над 70.000 слики во нашата колекција, Светската уметничка група ја заработи својата ellвездена репутација со создавање прекрасен, уникатен, висококвалитетен wallиден декор. Ние веруваме дека секој клиент и проект е различен и треба да се третираат на тој начин. Ова е партнерство каде нашите клиенти доаѓаат на прво место. Прелистајте ги нашите слики за да видите широк спектар на стилови и категории што ги нудиме од традиционална до современа, вклучително и украсена уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво, платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува на наредните години! Со над 70.000 слики во нашата колекција, Светската уметничка група ја заработи својата ellвездена репутација создавајќи убав, уникатен, висококвалитетен wallиден декор. Ние веруваме дека секој клиент и проект е различен и треба да се третираат на тој начин. Ова е партнерство каде нашите клиенти доаѓаат на прво место. Прелистајте ги нашите слики за да видите широк спектар на стилови и категории што ги нудиме од традиционална до современа, вклучително и украсена уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата