.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто злато троен ред венчален прстен

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто злато троен ред венчален прстен

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Направете го нејзиното срце да трепере со овој венчален прстен со троен ред во Миабела Дијамант. Изработено во бујно жолто злато, има 14 кружни, кампови поставени од камшик, издлабени во мотив со троен ред. Овој венчален прстен е уникатна колекција за секоја колекција накит. Полиран на брилијантен сјај, овој венчален прстен е совршен подарок за вашата сакана. Задебелена и убава, овој прстен од троен ред го привлекува вниманието на сите. Направено во 10 кт жолто злато. 1/2 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од рамки. Ширина на опсегот : 2,4 мм. Свадба прстен со троен ред. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата