.

.

Силиконски Шпатули, Гумени Шпатула Отпорни На Топлина Беспрекорен Еден Дизајн Нелепливи Флексибилни Стругалки Алатка За Мешање На Печење

Силиконски Шпатули, Гумени Шпатула Отпорни На Топлина Беспрекорен Еден Дизајн Нелепливи Флексибилни Стругалки Алатка За Мешање

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

ОТПОРНИ на ТОПЛИНАшпатулите се изработени од силикон за храна, совршен за обложување тој е флексибилен, нелеплив и отпорен на топлина, еднократно и здрав; Погоден за обложување и нелепливи садови за готвење. Безбедно за печки, микробранови, машини за миење садови и замрзнувачи.^ Не само што може да ја украси вашата кујна, туку и да ве одржува расположени додека готвите, тие се сечија кујна добар додаток тие се исто така добар подарок за вашата сопруга, пријатели, деца и родители.^ Овие силиконски шпатули се широко користени за печење, промешајте го кремот, чоколадото, путерот, брашното итн; Тепање крем и јајца, користете ја нашата стругалка за да ја измазните површината на тортата, да ја направите тортата поубава. Погоден за професионални слаткари и љубители на печење.^ Овие комплети за шпатула се направени од силикон за храна, добра стабилност, отпорност на висока температура(-50 qu -250 qu) и издржливи долго време. Погоден за сите видови печки, фрижидери, микробранови печки итн.".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата