.

.

Црвена Кап® Машка Цврста Рипстоп Кошула Со Кратки Ракави

Црвена Кап® Машка Цврста Рипстоп Кошула Со Кратки Ракави

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа кошула е доволно цврста за да се справи со се што ќе фрлите додека е доволно удобна за носење секојдневно. Направено е од ткаенина отпорна На брчки, Лесна Поплин Рипстоп ткаенина која ги одржува риповите и абењето на минимум додека може да ја исфрли потта и да ослободи дамки при миењето. Разновидниот исправен раб на оваа кошула овозможува кошулата да изгледа добро лабава или напикана. Правиот Раб изгледа професионално без разлика дали е напикан или изоставен. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки. Ексклузивната Ткаенина Рипстоп е лесна и дише, но 75% посилна од обичните ткаенини за работна облека. Одделен дводелен јарем. Индустриски перење пријателски.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата