.

.

Дорман 594-Хармоничен Баланс На Моторот За Специфични Модели На Форд Меркур, Избрани Црни Одговара: 1966 - ФОРД МУСТАНГОТ, 1967-МЕРКУР ПУМА

Дорман 594-Хармоничен Баланс На Моторот За Специфични Модели На Форд Меркур, Избрани Црни Одговара: 1966 - ФОРД МУСТАНГОТ, 1967-МЕРКУР

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Овој хармоничен баланс со директна замена има гумена врска отпорна на стрес за правилно апсорбирање на вибрациите на моторот. Строгите стандарди помагаат да се обезбеди одлична цврстина на истегнување и удар за поголема издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на хармоничен баланс точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот хармоничен балансер за директна замена. Издржлива конструкција-строгите спецификации и внимателната конструкција помагаат да се обезбеди долговечност. Темелно тестиран - овој хармоничен баланс претрпе димензионална верификација, валидација на материјалот и функционално тестирање. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд 300 : 1963 Форд Бронко : 1966, 1967, 1968 Форд Земја Седан : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967 Форд Кантри Скваер : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967 Форд Обичај 500 : 1965, 1966, 1967форд Обичај : 1965, 1966, 1967 Форд Ферлан : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968 Форд Сокол Седан Испорака : 1965 Форд Сокол : 1964, 1965, 1966, 1967, 1968 Форд Галакси 500 : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967 форд Галакси : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967 форд ООД : 1965, 1966, 1967 Форд Мустангот : 1964, 1965, 1966, 1967, 1968 Форд Ранч Вагон : 1963, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968 Форд Ранчеро : 1965, 1966, 1967 Меркур Калиенте : 1964, 1965, 1966, 1967 Меркур Комета : 1964, 1965, 1966, 1967 Меркур Патник : 1967 Меркур Пума : 1967, 1968 Меркур Циклон : 1964, 1965, 1966, 1966, 1967 Селанец Меркур : 1964, 1965, 1966, 1967 Војаџер Меркур : 1966, 1967.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата