.

.

Дорман 962 - Сензор За Положба На Коленестото Вратило На Моторот За Специфични Модели на Форд Киа одговара избери: 1996-ФОРД АСПИР, 1993-ФОРД СОНДА

Дорман 962 - Сензор За Положба На Коленестото Вратило На Моторот За Специфични Модели на Форд Киа одговара избери: 1996-ФОРД

DEN 408.16

Количината на стоката
Това е достапна

Овој сензор за позиција на коленестото вратило со директна замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема за сигурна поправка. Овој дел претрпе опсежно тестирање за да обезбеди сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сензор за положба на коленестото вратило е прецизно совпаѓање за вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема. Подготвен за инсталирање - одговара на фабричкиот конектор за инсталација на приклучок и играње. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Аспир : 1996, 1997 Форд Сонда : 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 Киа Сефија : 1995, 1996, 1997. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата