.

.

Шеф Атлетски Шорцеви, 7 Инсеам, Возрасни Медиум, Шума Зелена

Шеф Атлетски Шорцеви, 7 Инсеам, Возрасни Медиум, Шума Зелена

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

ШЕФОТ НА ШАМПРО Атлетските Шорцеви се изградени за удобност и овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени. Тие се совршени за тимска пракса, обука и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Тие се одлични и за физичко образование, џогирање или други вежби дома, училиште, паркови или рекреативни лиги. Изработена од лесна полиестерска микро-мрежеста ткаенина со цврст лагер за крајна дише. 1.5" покриениот еластичен појас со кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. Достапно ВО големини ЗА возрасни С-4ХЛ со спој од 7" или 9 " за да одговара на возрасни спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Овие удобни шорцеви овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени–тимска пракса, тренинг и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Исто така одлично за физичко образование, џогирање или вежбање. Изработена од лесна полиестерска микро-мрежеста ткаенина со цврста постава за крајна дишење и удобност. Покриениот еластичен појас од 1,5 инчи со кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. Достапно ВО големини ЗА возрасни С-4ХЛ за да одговара на спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Возрасните големини имаат 7" инсем.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата