.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Пејзаж од платното уметност од Саинтрим од Ван Гог

Трговска марка ликовна уметност 'Пејзаж од платното уметност од Саинтрим од Ван Гог

DEN 639.52

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Ван Гогсубјект : Пејзаж -пестил : Модерен проток Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност 'Пејзаж од уметност на Саинтрими, од Ван Гог.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата