.

.

[JH Filter] Клудичен ХЕПА Филтер за замена за прочистувач на воздухот - H FILTER ELEMENT FILTER за моделот JH01

[JH Filter] Клудичен ХЕПА Филтер за замена за прочистувач на воздухот - H FILTER ELEMENT FILTER за моделот JH01

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

JH01 филтерот има извонредна изведба на прочистување за него се состои од 3 слоја - (однадвор до внатре) фино пред -филтер, антибактериска крпа и ефикасен филтер за ХЕПА. Може да ги филтрира честичките мали од 0,3 микрони и загадувањето на воздухот на PM 2,5, елиминирајќи 99,97% мали предмети во затворено опкружување од 215 квадратни метри. Еден филтер може да се користи до 2000 часа, а со лесни чекори, процесот на замена ви трае само неколку минути. Создадете свежа околина : филтерот HEPA е потрајлив затоа што активираниот филтер за јаглерод ќе ги испушти штетните материи (апсорбирани пред тоа) повторно во воздухот по долгогодишната употреба. Процес на лесен замена : Контролирајте го основниот капак за да го отклучите. Потоа извадете го и одвртете го композитниот филтер. Конечно, поставете го назад и свртете го основниот капак во насока на стрелките на часовникот на статусот „заклучен“. Идеално покривање на вселената : Со ефикасен систем на филтрација, тој е совршен за затворен простор од 215 квадратни метри, како што се спална соба, дневна соба, кујна и индивидуална канцеларија. 3-слој филтер може да ги филтрира честичките мали од 0,3 микрони и загадувањето на воздухот на PM 2,5, елиминирајќи ги 99,97% мали предмети. Прочистувачот на воздухот HEPA одговара на [JH01] (бело и црно) - компактен, лесен и тивок придружник во затворен простор за подобрување на квалитетот на воздухот. Дизајнот за заштеда на енергија што работи со мала моќност го прави заштеда на енергија и се покажа како троши 30% помалку електрична енергија од неговите конкуренти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата