.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Диви Цвеќиња III Жолта На Бело Платно Уметност Од Лиза Ревизија

Заштитен знак Ликовна Уметност Диви Цвеќиња III Жолта На Бело Платно Уметност Од Лиза Ревизија

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Лиза Ревизија Предмет : Флоралстил : Куќа/Земја Тип На Производ : Галерија-Завиткана Платнена Уметност ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има кластер златни и жолти диви цвеќиња на бела позадина.Ревизијата на лиза ја сака уметноста на украсување, а таа користи маслени бои, акрилик и пенкало и мастило за да создаде прекрасни уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност Како Пикасо, Мане, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со нејзините две ќерки тинејџери, а голем дел од своите уметнички дела ги создава во пространо студио во нејзиниот дом. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. кластер златни и жолти диви цвеќиња на бела позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата