.

.

Брус Фудс Брус мешавина од пудинг за леб, Оз

Брус Фудс Брус мешавина од пудинг за леб, Оз

DEN 97.28

Количината на стоката
Това е достапна

Мешавина од пудинг за леб, јужен стил 17 мл (482 г) рецепт на Луизијана. Јужна традиција. Започна со лебот - со децении, без разлика дали по улиците на францускиот кварт во Orу Орлеанс или на плантажите на забраните на реките и заливот на Луизијана, тешко е да се замисли да се започне денот без утешни мириси на темно печење Кафе и свеж печен леб. Претходните генерации се соочија со едноставно кулинарско прашање, што да се прави со остатокот од застојот, лебот. Еден одговор на тоа прашање, вкусен десерт брус пудинг за леб во јужен стил, толку добар што многу луѓе купуваат дополнителен леб или два за да им овозможат на лебовите да застојат за да застојат за да го направат овој грешно добар десерт. Без разлика дали се служи по нашиот рецепт, или додавајќи омилено овошје - ананас од ананас, суво грозје или парчиња јаболко - пудинг за леб од јужен стил претставува еден од кулинарските триумфи на длабокиот југ. . Што ви треба : 6 чаши француски или италијански леб; 1/4 чаша стопен путер; 1-3/4 чаши млеко; 1 јајце. Во пет лесни чекори. 1. Загрејте ја рерната на 350 степени F. 2. Комбинирајте мешавина од пудинг за леб, стопен путер, млеко и јајце во голем сад за мешање. 3. Преклопете ги парчињата леб за да се премачкаат. 4. Истурете ја смесата во подмачкана длабоко тепсија. Печете од 50 до 60 минути додека не се кафеава на врвот. 5. Послужете топло и врвно со сос од рум. Факултативно : 1 лажица путер; 2 лажици пченкарен камен; 1/3 чаша кафеав шеќер; 3/4 чаша млеко; 1 лажица бел или темен рум. Предложениот рецепт за сос од рум : сос од рум не е вклучен. Подготвени за околу 10 минути. Топете путер во мал сад на средна топлина. Измешајте ги заедно шеќерот и пченкарот и промешајте во путерот. Истурете во млеко и варете го мешањето често додека смесата не почне да зоврие. Продолжете со готвење додека не се густи, мешајќи постојано. Извадете од топлина и промешајте во рум. Послужете топло. Содржи пченица. 17 мл (482 г) Нова Иберија, ЛА 70562-1030 Брус Фудс Корп, мешавина од пудинг за леб MCMLV, јужен стил. Рецепт на Луизијана. Јужна традиција. Започна со лебот - со децении, без разлика дали по улиците на францускиот кварт во Orу Орлеанс или на плантажите на забраните на реките и заливот на Луизијана, тешко е да се замисли да се започне денот без утешни мириси на темно печење Кафе и свеж печен леб. Претходните генерации се соочија со едноставно кулинарско прашање, што да се прави со остатокот од застојот, лебот. Еден одговор на тоа прашање, вкусен десерт пудинг за леб во јужниот стил на Брус, толку добар што многу луѓе купуваат дополнителен леб или два за да им овозможат на лебовите да одат застоени за да го направат овој грешно добар десерт. Без разлика дали се служи по нашиот рецепт, или додавајќи омилено овошје - ананас од ананас, суво грозје или парчиња јаболко - пудинг за леб во јужниот стил на Брус претставува еден од кулинарските триумфи на длабокиот југ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата