.

.

Божен кошарка Ноќта на вештерките Детски костум - Спортски облеки за деца

Божен кошарка Ноќта на вештерките Детски костум - Спортски облеки за деца

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Играјте топка, сето тоа е забавно и игри сè додека некој буквално не носи кошарка како костум. Потоа, тоа е сериозен, бизнис со лов на бонбони. Костумот за Ноќта на вештерките во кошарка е совршен за кидовите кои сакаат да имаат вистинска топка, оваа година! Тоа е забавна идеја за трик или лекување, тематски забави, облекување натпревари или дури и играње спортска игра, но само ако прво побарате дозвола. Се облекува со пријатели? Проверете уште повеќе спортови носии на располагање. Hauntlook има бејзбол топка и мит, боречка топка и пин, пинг -понг, тенис на маса и фудбалски носии. Костимот за кошарка е исто така достапен во големина на возрасни, само во случај родителите или постарите браќа и сестри да сакаат да се приклучат на забавата! Зошто ќе го сакате, сите ќе знаат кои сте затоа што нашиот кошаркарски костум го покажува непобитен дизајн на предната и назад. Не станува многу полесно од костум што се лизга над вашата нормална облека, за да можете да трчате, да играте и да танцувате сè што сакате. Направено од 100% полиестер за удобно вклопување. Направете хаос на вашиот кошаркарски костум? Миење на рака со ладна вода и виси за да се исуши. Не пеглајте или изберете ја оваа облека. Погледнете ја нашата табела со големина за најдобро одговара за вас! Слем забивање : Дали е вашата цел да го заковате Ноќта на вештерките оваа година? Имајте топка оваа сезона, како жив кошарка, од Хаунтејло. Ништо освен нето : се лизга лесно во текот на секој ден облека, за да можете да останете топло за време на студените ноќи и да бидете ладни во топли летни денови. Погледнете ја табелата со големина за најдобро вклопување. Ова е мојот џем : совршена идеја за Ноќта на вештерките, трик или лекување, тематски забави, облекување натпревари или нешто смешно да се носи на вашата следна игра во кошарка (само шегувајќи се, мајки, татковци и тренери!).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата