.

.

Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим Сина Слонова Коска 3' 3 5' 3 Правоаголник Медалјон Традиционален Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим Сина Слонова Коска 3' 3 5' 3 Правоаголник Медалјон Традиционален Совршен За Дневна

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Од Колекцијата Ричмонд, овој килим произлегува смирувачки вибрации со своите привлечни светли тонови. Едноставно во дизајнот, основата со светла нијанса ќе направи секое поставување да се чувствува ветровито и свежо. Непромислено и отпорно на дамки, парчето лесно се чисти и ќе го издржи тестот на времето. Идеален за модерни домови, овој килим ќе остави доста впечаток!. Карактеристики на производот : Боја(И) : сина и слонова коска. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 3.25 'широк х 5.25' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен . Поддршка : памучна Сина и област на медалјон од слонова коска фрли килим. Карактеристики машина ткаени со среден куп. Чистење без напор, отпорно на дамки и не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 3,25 стапки и долг 5,25 стапки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата