.

.

Уметнички Ткајачи Анкара Апстрактна Област Килим, Сино Сива ,7'10 10'3

Уметнички Ткајачи Анкара Апстрактна Област Килим, Сино Сива ,7'10 10'3

DEN 2744.96

Количината на стоката
Това е достапна

Колекцијата Анкара прикажува потресена апстрактна шема во комплементарни тонови кои беспрекорно ќе се вклопат со многу стилови. Овој килим се одликува со удобен низок куп и минимално до нула пролевање. Одлично за области со голем сообраќај како трпезарии и зафатени дневни соби. Машина ткаени Во Турција со 100% полипропилен. Самото место или професионално чисти. Килим рампа препорачува. Машина Ткаени Во Турција со 100% Полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Сложените детали додаваат димензија на вашиот простор. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците. Цврст и отпорен на дамки. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво пред да нанесете раствори за чистење. Се препорачува употреба на подлога за тепих за да се спречи лизгање и движење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата