.

.

Трговска марка ликовна уметност „Акварел Геоде VI“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Акварел Геоде VI“ платно уметност од Крис Паске

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Природно модерен проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крупен дел од кафеавите, портокаловите и златните стрии на геодет.Крис Пашке удобност со суми со суми Четката и континуираната студија со азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зголемување на кафеавите, портокалови и златни стрии на геодет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата