.

.

Ѓердан со отворено бесконечен приврзок со слатководни бисери во 14к жолто злато, 18 “

Ѓердан со отворено бесконечен приврзок со слатководни бисери во 14к жолто злато, 18 “

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Овој прекрасен приврзок од жолт златен бисер од 14к од Ораво има оригинален слатководен култивиран бел бисер со мазна форма на копчето. Бисер мери 9мм и има оценка за квалитет на ААА. Бисерот е деликатно акцентиран со отворен дизајн на бесконечност за модерен пресврт на класичниот дизајн на приврзоците за алитар. Приврзокот мери 5/8 x 1/4 инчи. Плескавите кубни циркони се отворени за отворено во форма на лента X, создавајќи отворен бесконечен, кој го круниса приврзокот за бел бисер. Изработено во трајно и хипоалергично 0,43 грама полиран 14 килограми жолто злато, овој приврзок од култивиран бисер од слатководни е подготвен да го носи со комплементарна 18 -инчен жолт тон Стерлинг сребрен ланец, обезбеден од заграден прстен. 9,0мм, култивиран бисер. Акценти на кубни цирконија. 14 K жолто злато приврзок со печат од 14К. Бела боја, висок сјај, оценка за квалитет на ААА. Форма на копче. Вклучува 18 -инчен жолт тон Стерлинг сребрен ланец. Обезбеден со затворач на прстенот. Перл е родител за јуни. Вклучува кутија за подароци за пеење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата