.

.

Аспен Винсент Геометриска област килим, светло жолт портокал, 5 '8'

Аспен Винсент Геометриска област килим, светло жолт портокал, 5 '8'

DEN 4495.52

Количината на стоката
Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Сасот колекции на килими, стилизирана волна волна област, трендовски нов изглед на рустикално-шик декор е прекрасно заробен во дизајни за инспирирани од домашни уметности и возвишена палета на бои на колекцијата Аспен. Едноставно, но експресивно, Аспен ги оживува племенските мотиви со модерни нијанси и удобно мекото чувство под нозете. Направено со употреба на чиста волна во купот со мала јамка, оваа впечатлива колекција е совршено стилизирана за елегантен украсен украс за дома. Аспенските килими се одличен додаток на вашиот дом во зафатениот град или во земјата за надградба на дизајнерски шик. Боја : светло жолта/портокалова. Големина : 5 'x 8'. Рачно зафатена во Индија. Висина на купот : 0,5 во . 85% волна, 15% памук. Поддршка за крпа, рампа за килим (продадено одделно) препорачана за да се спречи менување и лизгање. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата