.

.

Мешав миризлива миризлива слатка Шоппе уметност и занаетчиски комплет

Мешав миризлива миризлива слатка Шоппе уметност и занаетчиски комплет

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Трансформирајте ја воздушната, меки глина во свет на незгодна, миризлива, текстурирана забава со миризливата миризлива миризлива слатка Шоппе! Со 4,5 мл. на претходно изработени, пред-текстурирани миксови бои-со супер-слатки мириси и тони крцкави додатоци-плус 14 алатки за скулптури и слатка калап за третман, креативната сензорна забава зазема сосема ново значење! Изведете ја магијата во вашиот мешавина од мешање со мачкање со рацете за една минута или две - омекнувањето на глината го олеснува употребата! Потоа, скокајте десно и започнете да создавате! Следете ја целосно илустрираната брошура за инструкции за да научите како да ги користите вашите алатки и калапи за скулптури за да ги направите најслатките детали и третмани-од конуси за сладолед до S'mores, macarons, cupcakes, лижави и парчиња торта. Или, превртете го и притиснете го вашиот мешавина во Super Squishy Formes на вашите сопствени! Откако ги направивте вашите магични креации, оставете ја исушената воздушна убод-не е потребно печење. Вашите креации ќе бидат целосно суви за 24-48 часа-но тие ќе останат меки и сунѓери! Се чувствувате како да додавате повеќе детали откако вашата креација се суши? Користете маркери или боја за украсување, или додадете повеќе глина на врвот за слоеви на забава! Sweet Sweet Sweatsy Sweats Sweats е совршен за мали скулптори на возраст од 3 и повеќе години. Mixy Squish миризлива слатка Shoppe Art & Craft комплет (14 парчиња) : Отворете го вашиот сопствен миризлива миризлива миризлива слатка Шоппе со 9 слатки миризливи глини во тони различни бои и текстури!. Притиснете го мешавината на мешавината во фиоката за калап за да ги претворите во конус за сладолед, кекс или крофна! Потоа, користете ги алатките за скулптури за да додадете слатки мали детали како попрскувања, насмевки или цик-Zags!. Mixy Squish се држи до себе, а не вашите раце - тоа значи бесконечна сензорна забава, со најлесно чистење!. Следете ја целосно илустрираната брошура за инструкции за да научите како да направите меки и незгодни креации во облик исто како и вашите омилени десерти!. Секој сладок третман со кој ќе се камшикувате ќе се исуши по 24-48 часа - без пукнатини или распаѓања, само мека и сунѓереста забава! Чувајте ги глините во контејнерите за складирање на еднократна употреба, за да останат магични!. Мешавината глинеста глина од воздух е без глутен, нетоксичен и е направен со висококвалитетни состојки кои се безбедни за секого!. Сет вклучува : 2 миризливи глини со iridescent starsвезди (1 сина боровинка со виолетова starsвезди, 1 бело памучно бонбони со iridescent starsвезди) 0,5 мл. Секоја, 1 миризлива глина со шестоаголник сјај (виолетово грозје) 0,5 мл., 1 миризлива глина со црвен сјај (портокалова) 0,5 мл., 2 миризливи глини со прскалки (жолт кокос, розова цреша) 0,5 мл. Each, 1 Scented Marbled Clay (Red & Hot Pink Strawberry) 0.5 oz., 1 Scented Clay With Silver Holographic Glitter (Brown Chocolate), 1 Scented Clay With Gemstone Glitter (Teal Apple), 1 Sweet Treat Mold Tray (9 in. x 0,75 ин. X 6 in.), Упатства за лесен за следење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата