.

.

Канон 8507А БС-1200ТС 12-Цифрен Пренослив Дисплеј Калкулатор

Канон 8507А БС-1200ТС 12-Цифрен Пренослив Дисплеј Калкулатор

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Канон Бс-1200ТС 12-Цифрен Пренослив Калкулатор за Дисплеј има екстра голем дисплеј и прилагодлив ЛЦД-екран со навалување. Висококвалитетната обвивка на школка, класичниот метален дизајн и вклучените деловни функции го прават овој калкулатор идеален за секое професионално деловно опкружување. Деловниот калкулатор БС-1200ТС ви овозможува лесно да менувате децимални места, да вршите автоматско заокружување и да вршите пресметки На Маргина на Продажба и данок. Класичен мат финиш. Внесува слики со живописна боја секој пат. Големина : 4 "х 6". 120 пакет. Без дамки. Вклучува пет 10-пакувања хартија со 1 Паметен Лист во секое пакување од 10. Боја : Сребрена. 1-допрете го копчето за поддршка на клиентите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата