.

.

2.56 кт Круг Намалување Кафеава Природен Морганит Дијамант Вистински 14к Жолто Злато Индивидуализира Ласерско Гравирање Хало Вечен Уникатен Арт Деко Изјава Свадба Г

2.56 кт Круг Намалување Кафеава Природен Морганит Дијамант Вистински 14к Жолто Злато Индивидуализира Ласерско Гравирање Хало

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на инфо@ * * нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брилијантност. Секое парче е критички дизајнирано и внимателно изработено како дел од нашето најсовремено производство на ликовен накит, кое се наоѓа во широк спектар на стилови и лабави камења, кои се разликуваат од природни, до лабораториски создадени и симулирани камења. . . Главниот камен. Камењата што Ги продава Клара Пучи се вистински Скапоцени Камења.Информациите дадени во врска со сечењето, јасноста и големината на нашите камења се автентични.Со повеќе од 30 години искуство, нашите одлични оценки и прегледи на клиентите се директен резултат на нашите високо ценети производи и услуги.Исечете : пресек на скапоцен камен, формата или аспектите, што го прави сјај.Боја : боја-одделение, почнувајќи од безбојни до различни нијанси.Јасност : Состојба на скапоцени камења измерени со присуство (или недостаток) на мали недостатоци.Карат : тежина или маса НА камен ЕКС : каратна вкупна тежина (ЦТВ)Вистински Скапоцени Камења; понудени по непобедливи цени. Продадени Од Клара Пучи и се без конфликти.Гарантирано поставено во цврсто, 14к или 18к автентицирано, печатено злато.Сите предмети што Ги продава Клара Пучи вклучуваат ограничена гаранција.Дизајнерски производи дизајнирани, произведени и продадени само Од Клара Пучи во Соединетите држави. . Странични Камења : . . . Руски Симулирани Дијаманти. . Сметан како еден од премиерните симулирани дијаманти во светот, нашите руски Симулирани Дијаманти се внимателно изработени за да бидат речиси беспрекорни и безбојни. Тие ги опфаќаат истите визуелни карактеристики, форми, стилови и способност за сечење стакло како и природните дијаманти. Според мислењата на повеќето експерти, рускиот Симулиран Дијамант е супериорна алтернатива на природниот дијамант бидејќи за истиот крој, јасност, боја и каратна тежина на природен дијамант, нашите симулирани дијаманти со рејтинг НА КВАЛИТЕТ VVS1 се само дел од цената. Трансформирајте го вашето парче во крајно уникатен спомен Со Персонализирана Ласерска Гравура (текст ограничен на максимум 6 знаци). Секој аспект од нашето фино производство на накит е критички дизајниран и внимателно изработен како дел од нашиот специјализиран процес на производство на зелена боја. 60-дневна опција за враќање без проблеми, ние нудиме Ограничена Доживотна Гаранција што покрива оштетени, обезбојувани или заматени камења; заменети без полнење. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија За Подароци Клара Пучи со најбрза, најсигурна услуга за испорака за придобивките на нашите купувачи, обезбедувајќи соодветни безбедносни мерки. Целиот накит продаден, произведен и дизајниран Од Клара Пучи гарантирано ќе биде без конфликти и придружен со Нашата Картичка За Автентичност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата