.

.

Далас Џери Геометриски Бушав Тркач Килим, Сива Слонова Коска, 2 '3 8'

Далас Џери Геометриски Бушав Тркач Килим, Сива Слонова Коска, 2 '3 8'

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Далас Шаг Килим Колекција. Дијамант Шема Бушава Килими. Колекцијата Далас содржи луксузни, дијамантски шаблони за килими. Ова се издржливи теписи за лесна нега моќта се наѕираше користејќи висококвалитетни синтетички влакна идеално прилагодени да издржат области со голем сообраќај во домот или канцеларијата. Мекото чувство под нозете и густите бранови на текстура обезбедуваат рамнотежа и димензија на современиот декор на просторијата. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Сива/Слонова Коска. Големина : 2' 3" х 8 ' Тркач. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1,75 инчи. Поддршката вклучува јута, тепих рампа (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% Полипропилен. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата