.

.

Саундтракот Њу Орлеанс

Саундтракот Њу Орлеанс

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Со одличните Луис Армстронг и Били Холидеј, Њу Орлеанс беше Американска музичка романса објавена во 1947 година. Првично објавен На Џинови Од Џез Лп Јасмин сега ја ремастерираа саундтракот на ова прекрасно ЦД СО 22 песни.Вистински Кој Кој од бесмртните џез великани, вклучувајќи Ги Кид Ори, Зути Синглтон, Барни Бигард, Бад Скот, Чарли Бил, Мид Лукс Луис - списокот продолжува!Слушајте ги безвременските класици како, Бегајте Како Птица/кога Светците Ќе Маршираат, Дали Знаете Што Значи Да Се Пропушти Њу Орлеанс?, Басен Сент Блуз, Улица Бил Стоп, Тигар Крпа и многу повеќе!Филмот за жал беше далеку од ремек-дело со оригиналниот концепт на фокусирање и славење на црната музика претворена во мака на младата бела оперска пејачка (Дороти Патрик). И покрај сите негови главни грешки Ова Беше Били Празници само целосна должина филм, па да бидеме благодарни, тоа е уште подобро отколку да не го имаат на сите. Њу Орлеанс Саундтракот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата