.

.

Pantera Sport A S P205 50R 93W XL гума

Pantera Sport A S P205 50R 93W XL гума

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Pantera Sport A/S е гума за сите сезони, ултра-високи перформанси. Нудејќи зголемени заштеди на гориво, Sport A/S обезбедува силни перформанси за ракување на влажни и суви патишта. 45.000 милји ограничен производител гаранција за живот на не-19 инчи или поголеми големини на раб. Ширината на шарата е оптимизирана за да се намали нивото на бучава. Латералните и надолжните жлебови ја зголемуваат контролата на возењето. Додадените сипи и жлебови ја подобруваат отпорноста на хидропланирањето. Гуменото соединение ја зајакнува влечење на влажни патишта и ја намалува отпорноста на тркалање за подобра ефикасност на горивото. Голем контакт -лепенка става повеќе гума на патот за подобрување на зафатот, стабилноста и контролата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата