.

.

Трговска марка ликовна уметност „Канада“ платно уметност од Артпоптарт

Трговска марка ликовна уметност „Канада“ платно уметност од Артпоптарт

DEN 1530.08

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Art Pop Tart Subject : Maps Style : Global Inspirede Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колаж зад знамето на Канада. Изработка на живеење како уметник скоро случајно се случило случајно. Јас бев надвор од колеџ неколку години и скокнав од работа на работа незадоволна кога една вечер решив да се забавувам и да сликам над една стара слика што ја мразев од училиште. Јас го насликав над тоа користејќи спреј боја и акрилик во златни и примарни бои и се претвори во вид геометриска уметничка деко инспирирана креација. Решив да ја испробам среќата на Интернет и ја наведов следниот ден. Сега имам наведени 85 парчиња и имам направено над 300 продажби. Артпоптарт „Канада“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата