.

.

Основни Вештини Математика: Основни Вештини Математика Одделение За Работна Книга

Основни Вештини Математика: Основни Вештини Математика Одделение За Работна Книга

DEN 200.64

Количината на стоката
Това е достапна

Овие ресурси за сеопфатни вештини обезбедуваат фокусирана пракса што студентите треба да ја применат, зајакнат и прегледаат вештините за читање, математика и полагање тестови. Вклучен клуч за одговор. * ИСБН : 9780544268265 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2013-10-29.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата