.

.

Амелија Аластар Апстрактни Потресени Област Килим, Сива Сина, 5'3 7'6

Амелија Аластар Апстрактни Потресени Област Килим, Сива Сина, 5'3 7'6

DEN 1242.56

Количината на стоката
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата на килими амелија современи Стилизирани Подни Облоги Колекцијата На Килими Амелија содржи современи стилизирани подни облоги во сонливи дезени, декор-паметни тонски бои и кадифни текстури. Килимите амелија се направени со употреба на меки синтетички предива, со текстура што пренесува примамлив, димензионален изглед во декор на собата. Паметен избор за модиш дневни соби, семејна соба или спална соба, што Ја прави Амелија совршена дизајнерска надградба во вашиот дом. Боја : Сива/Сина. Големина : 5 ' 3 "х 7 '6". Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0,45 инчи. Полипропилен;Намалување На Полиестер. Подлогата содржи подлога за тепих од јута (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата