.

.

Хилман 5 8 Термички Обработени Цинк Челик Тој Главата Капа Завртка

Хилман 5 8 Термички Обработени Цинк Челик Тој Главата Капа Завртка

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Шестоаголни завртки за капачиња се завртки со шестоаголни глави и машински навои за употреба со навртка или во прислушувана дупка. Овие завртки се завртки со лице за миење под главата. Користете ги овие завртки со делумно навој од 5 степен каде што може да се користи шестоаголна завртка. Затегнете со клуч или вежба. НАПРАВЕНО СО ЧЕЛИК ОД 5 СТЕПЕН : Соодветно За најопшта употреба (совпаѓање со подлошки и навртки од 5 Степен). ДЕЛУМНО НАВОЈНО СТЕБЛО : Овозможува посилно држење помеѓу предметите и помалку движење на смолкнување. ФИНИШ ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА : Термички обработениот цинк комбинира трајна издржливост со силна заштита од корозија. ДИЗАЈН СО ВИСОК ВРТЕЖЕН МОМЕНТ : главата на шестоаголната капа и машинските навои се комбинираат за да понудат поголема способност за вртежен момент. ПРЕПОРАЧАНО ПРЕТХОДНО ДУПЧЕЊЕ : за инсталација, дупчете дупка во материјалот што одговара на дијаметарот на завртката. Еден (1) Ц-Пак по единица што може да се продаде.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата