.

.

Американскифлат Мандала Таписерија Ѕид Виси-Бохо Хипи Инди Шарени Декоративни Уметнички Дела Ќебе За Дневна Соба, Спална соба или Студентски Дом-Рачно Изработени

Американскифлат Мандала Таписерија Ѕид Виси-Бохо Хипи Инди Шарени Декоративни Уметнички Дела Ќебе За Дневна Соба, Спална соба

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете убава боја на вашите ѕидови со Ѕидната Таписерија Мандала На Американскиот Стан. Овој производ е убаво рачно изработен Во Индија и изработен од 100% памучен материјал кој лесно се закачува, мие и суши. Мандалите се традиционални симболи што се користат за медитација Во Азиските култури и религии, така што тие се совршен начин за украсување спална соба или студентска соба. Ѕидот на американскиот стан висечките таписерии со мандала може да се користат и како покривка, фрлање преку софата во вашата дневна соба, па дури и како завеса. Оваа памучна таписерија која лесно се мие е одлична и како покривка за маса или подлога додека сте на плажа или како ќебе за пикник. Оваа ставка прави фантастичен подарок за сите возрасти и е совршена и за внатрешна и за надворешна употреба. ЖИВОПИСНИ, НО СМИРУВАЧКИ БОИ ВО БОЕМСКИ СТИЛ : оваа ѕидна висечка таписерија од мандала е традиционален Индиски дизајн кој додава инди стил во секоја просторија во вашиот дом; рабовите со рабови спречуваат кршење и му даваат чист изглед. ИЗРАБОТЕНА ОД 100% ЛЕСЕН ПАМУЧЕН МАТЕРИЈАЛ : Таписеријата За Мандала На Американскиот Стан е рачно изработена Во Индија; машина за перење со ладна вода на деликатниот циклус. ЛЕСНО СЕ МИЕ и СУШИ : Убаво рачно изработени и изработени од издржлив памук, нашите таписерии се отпечатени во традиционалниот Индиски метод за да се осигура дека неговиот оригинален изглед и сјај се задржуваат во годините што доаѓаат. ТАПИСЕРИЈА МЕРКИ 90х102 ИНЧИ : Совршен За прикажување на ѕидот во вашата спална соба или студентска соба, како покривка за мебел или однесете го на отворено и користете го како ќебе за плажа и излети. ФУНКЦИОНАЛНО УМЕТНИЧКО ДЕЛО : рачно изработената ѕидна таписерија е совршен дисплеј за вашиот дом, студентска соба или канцеларија; користете го вашиот кревет, како покривка, завеса на прозорецот или како покривка за софата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата