.

.

Нана го сподели прстенот на мајките на мајките од 1- Камен 10К 10к со големина на жените од бело злато 8.- камен 2

Нана го сподели прстенот на мајките на мајките од 1- Камен 10К 10к со големина на жените од бело злато 8.- камен 2

DEN 431.20

Количината на стоката
Това е достапна

Овој споделен измет со чист брилијантниот страничен прстен е персонализиран и прилагоден за вас. Овој прстен на мајката доаѓа со ваш избор од 1 до 6 симулирани родени камења во сребро или 10 к цврсто бело, жолто или розово злато. Тркалезните симулирани симулирани камења за раѓање мерат 3,5 мм. Прстенот е 3,0 мм на врвот, а 2,5 мм на дното. Дебела е 2,0 мм. За повеќе информации, погледнете ја сликата CAD на оваа листа . Чиста брилијантна цирконија е убава, пожелна замена за дијамантите. Тоа е практично беспрекорно, додека повеќето дијаманти имаат внатрешни подмножества или надворешни флеки. Стерлинг среброто е рефлексивно и ја одразува душата, се вели дека носи смиреност и рамнотежа на носителот. Има дисперзија на индекс на рефракција и цврстина, толку оптички близу до дијаманти. Прстенот изгледа како најубаво уметничко дело и ви дава време е да направите нешто за вашата мајка. Подаро и да и подари крајниот прстен/бенд каде едноставноста се издвојува за часот и убавината на овој елегантен прстен толку вештачки дизајниран што скоро ќе го однесе здивот. Прстенот на мајките исто така ја симболизира силната врска помеѓу двајцата. Значи, тоа всушност би било форма на покажување на вашата благодарност без прибегнување кон долги нацртани зборови. Одете напред и создадете визија во метал и камен само за мама најмила. Брзо да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што ќе и дадете неверојатен подарок во форма на прстен. Овој прстен исто така може да биде подарок за вашиот значаен друг, особено кога се надевате дека ќе изградите силна врска со неа и ќе ја најдете како ја грабнува, откако ќе му ја претставите. Прстенот е удобно одговара, ќе биде удобно да се носи редовно. Порастот на цената на среброто и златото ја прави оваа голема инвестиција. Ви благодариме за разгледувањето, ве цениме. Вечноста loveубовта е секогаш модерна .. апсолутно привлечна .! Овој споделен прстен со странични камења, мајки е персонализиран и прилагоден за вас. Овој прстен на мајката доаѓа со ваш избор од 1 до 6 симулирани родилни камења во сребрена платина позлатена или во 10 карат бело, жолто или розово злато. Тркалезните симулирани симулирани камења за раѓање мерат 3,5 мм. Прстенот е 3,0 мм на врвот, а 2,5 мм на дното. Дебела е 2,0мм. Ако сакате овој прстен во злато 14 K. Yellowолтата таб ќе ви помогне да го прилагодите овој прстен целосно од 1 до 6 симулиран роден камен лево надесно. Ако ни дадете само една родена точка, ќе добиете прстен од 1 камен. 3 раѓање на раѓање Три камени прстени и така натаму на шест кутии број 1 за дете број 1 Пример март во полето 2 Ве молиме кажете ни за раѓање на детето број 2 во полето број 3 Ве молиме кажете ни за раѓање на детето број 3 во кутија број 4 Ве молиме кажете ни го детето за раѓање на дете Број 4 во кутијата број 5 Ве молиме, кажете ни го месецот за раѓање Детето број 5 и 6. Прекрасен мајчински прстен украсен со споделен prong со симулиран модел на родилни камења сет од 1 до 6 сет. Страничните камења се 2,0 мм секоја (еквивалент до 3 -тина дијамантски изглед) подигната работа; Високо огледало полиран; Прстенот е направен во платина позлатена сребро. Прстен за носење и негувајќи засекогаш . Ние презентираме специјален мајчински прстен на денот на мајките. Подарете ја вашата мама или најмила, што прстенот на овој крајниот мајки посакувајќи го нејзиниот посебен ден да биде благословен со сонце, насмевки, loveубов и среќа. Прекрасен подарок за мама или за специјална дама во вашиот живот! Имаме 100% успех со овој заеднички прстен со странични камења.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата