.

.

Дишењето на баби, удобност водоотпорна подлога за креветчиња за креветчиња-се вклопува во садови за креветчиња со целосна големина и мали деца со мерење 52 ″ 28

Дишењето на баби, удобност водоотпорна подлога за креветчиња за креветчиња-се вклопува во садови за креветчиња со целосна големина

DEN 451.20

Количината на стоката
Това е достапна

Врвен избор за кревети за креветчиња и мали деца, нашите влошки за душеци имаат удобна, ватирана мекост со водоотпорна бариера и длабоки џебови за безбедно вклопување. Плус, тие се машини за перење и фен за лесна практичност за чистење за родителите. Сите се опремени за душеци со креветчиња со целосна големина и мали деца со мерење 52 ″ x 28 ″ (132,1 x 71,1 см). Удобниот горен слој - ватиран Тери Топ слој, со мешавина од рајон и полиестер, обезбедува максимална удобност. Отпорна на вода и дамки. Машина за перење и пријателски за сушење. Покријте со правилно вграден лист пред да користите . Среден слој на мрежа - поткрепен со A.C.T. мрежа со технологија на воздухопловни канали за дополнителен допир на перничена мекост . Водоотпорен задниот слој-водоотпорна бариера ги штити душеците од протекување и помага да ги одржуваат душеците свежи и чисти . стандардна големина-одговара на креветчиња со целосна големина и душеци за мали деца со мерење 52 ″ x 28 ″ (132.1 x 71,1 см). Екстра длабоки 8 ”(20 см) џебови со еластична помош за да се обезбеди привлечна и безбедна соодветност. Не е препорачано за употреба на душеци помалку од 5 ”дебели (13 см) дебели . независно тестирани за безбедност-тестирано од трета страна акредитирана лабораторија прифатена од CPSC за да ги исполни или надмине стандардите за безбедност поставени од ASTM International и Комисијата за безбедност на производи за потрошувачи (CPSC ), вклучително и оние на Законот за подобрување на безбедноста на производите на потрошувачите (CPSIA).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата