.

.

Одлична вредност чист екстракт од ванила, Флорит Оз

Одлична вредност чист екстракт од ванила, Флорит Оз

DEN 111.52

Количината на стоката
Това е достапна

Вкусете ја неверојатната, вкусна разлика во вашите јадења кога додавате неколку капки со голема вредност чист екстракт од ванила. Екстрактот од ванила е одличен засилувач на вкус и за слатки и солени рецепти и за глава на оставата, што секој домашен готвач треба да го има при рака. Користете ја оваа разноврсна состојка во вашиот празник за печење за вкусни пити, мафини и колачи, или додадете во преливи и маринади засновани на овошје и маринади за подобрување на нивната сладост. Можете дури и да користите екстракт од ванила во рецепти за бела риба и балсамично пилешко, за уникатен пресврт на традиционалните комбинации на вкус. Екстрактот од ванила прави повеќе од само подобрување на вкусовите во вашите рецепти - ванилин, состојка во екстрактот од ванила што му дава богата арома, е природен антиоксиданс, може да го намали воспалението, па дури и може да го намали холестеролот. Импресионирајте го вашето семејство или гости за вечера и однесете ги вашите кулинарски креации на следното ниво со екстракт од чиста ванила со голема вредност. Нашите производи се погодно достапни на Интернет и во продавниците на национално ниво, овозможувајќи ви да зачувате и да заштедите пари во исто време. Одлична вредност чист екстракт од ванила, 4 fl oz. Чист екстракт од ванила. 4 fl oz. Додава богат вкус. Без глутен. Дополнува и слатки и солени јадења.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата