.

.

12в 11.2 Ах Гел Замена На Батеријата За Вистински Мотоцикл Леох АГМ

12в 11.2 Ах Гел Замена На Батеријата За Вистински Мотоцикл Леох АГМ

DEN 15679.84

Количината на стоката
Това е достапна

YTZ14 SGEL е 12v 11.2 ah гел (Без Одржување) батерија. Не бара додавање на вода за време на траењето на батеријата. Моќниот Макс YTZ14 SGEL е ВИСТИНСКА батерија СО ДЛАБОК ЦИКЛУС што може да се монтира во која било положба, не бара одржување. Кога батеријата На Гел-Ќелијата се полни, нема опасни испарувања да избегаат од куќиштето на батеријата, гасовите се обработуваат во самата батерија. Вообичаена употреба ЗА YTZ14 SGEL : Атв, Мотоцикли, Personal Пловни Објекти, Џет Ски'с, Моторни Санки и многу повеќе. YTZ14 SGEL Е 12v 11.2 ах 230 Ладно Чудење Засилувачи (CCA) Гел (Одржување Слободни) Батерија. Димензии : . Поларитет : Позитивен лево, Негативен десно. Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. Фабрички активирана гел батерија. Одржување бесплатно. Не е потребен киселински пакет. Напредниот дизајн работи веднаш надвор од кутијата и сѐ уште не бара одржување нуди опција за продолжување на стандардниот век на траење со додавање дополнителни електролити. Вистинска батерија со длабок циклус што може да се монтира во која било положба, Се Спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Еколошки, не оставајќи загадување на животната средина при полнење и празнење. Нула испарувања или хемикалии излегуваат од обвивката на батеријата. Сите хемиски реакции се прават во самата батерија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата