.

.

Десетина Братучеди Јамајка Непредвидлива Зачини Сос

Десетина Братучеди Јамајка Непредвидлива Зачини Сос

DEN 56.96

Количината на стоката
Това е достапна

Користете го овој сос за зачини за печење, печење на скара или пржење на совршено Јамајканско Непредвидливо Пилешко. Овој автентичен сос за зачини комбинира миризлива мешавина од традиционални зачини и лути пиперки за да донесе еден од вкусовите на потписот на Јамајка дома во вашата кујна. Користете го овој зачинет сос за зачини на секое месо или растителен протеин по ваш избор. Спарете го со Десетина Братучеди Карипски Кокосов Ориз или уживајте со пржени хлебните.3 мл Користете го овој сос за зачини за печење, печење на скара или пржење на совршено Јамајканско Непредвидливо Пилешко. Овој автентичен сос за зачини комбинира миризлива мешавина од традиционални зачини и лути пиперки за да донесе еден од вкусовите на потписот на Јамајка дома во вашата кујна. Користете го овој зачинет сос за зачини на секое месо или растение про.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата