.

.

Швајцарска технологија младинска црна и виолетова скијачка нараквица со засилени артикулирани колена, thinsulate m- лежење и целосна зафат на дланката

Швајцарска технологија младинска црна и виолетова скијачка нараквица со засилени артикулирани колена, thinsulate m- лежење и

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Чувајте ги малку прстите загреани на падините со овие швајцарски технологии Thinsulate наредени скијачки нараквици! Надворешната црна и виолетова полиестер најлон има засилен палец и копачки за да не се носат под стрес од зафаќање на скијачки столбови, како и рефлексивни швајцарски технолошки печати за да го чувате вашето малечко безбедно. Овие нараквици се изолирани со лагер од руно Thinsulate M-80 и завршија со целосна дланка за да ги направат совршено функционални дури и на најстудените денови! Засилени колена и палец за да се спротивстави на абењето. Најлон надворешна w/ целосна зафат на дланката. Thinsulate M-80 Polyester Fleece Linge. Јамка за сушење на среден прст.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата