.

.

Трговска марка ликовна уметност „Зелен чај“ платно уметност од Оксана Зика

Трговска марка ликовна уметност „Зелен чај“ платно уметност од Оксана Зика

DEN 399.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Оксана Зиакасубјект : Animalивотински стил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две животни кои седат на табела што јадат заедно. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Оксана Зика „Зелен чај“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата