.

.

Фел-Про Масло Пан Заптивка -. - Мулти-Парче-Гумени Обложени Влакна-Комплет

Фел-Про Масло Пан Заптивка -. - Мулти-Парче-Гумени Обложени Влакна-Комплет

DEN 271.20

Количината на стоката
Това е достапна

Фел-Про е признат како лидер во индустријата за премиум заменски дихтунзи и заптивки за автомобили, Теренци и лесни и средни камиони. Тие произведуваат висококвалитетни решенија за сѐ, од специфични поправки на системот до целосни ремонти на моторот. Фел-Про нуди и специјализирани производи за запечатување за перформанси, спорт и морски мотори. Фелкоид/плус дихтунзите имаат јадро од влакна и латекс гумена обвивка за да ги елиминираат потенцијалните патеки за истекување основниот материјал се спротивставува на дробење и разделување, истовремено обезбедувајќи одлична отпорност на издувување. Со челично јадро за да се обезбеди крајна одлична отпорност на издувување. Не е наменет за употреба во возила контролирани од емисии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата